OK MURSA OSIJEK – OKM CENTROMETAL 3:2 (22:25, 18:25, 25:20, 25:23, 15:8)

Osijek, dvorana Gradski vrt, gledatelja 100
Suci: Franolić, Babić (oba Zagreb)

Mursa: Celan, Vojak, F. Vranješ, Jozić, Šućur, L. Vranješ, Pap, Dudaš, Oršulić, Prlić, Puljić, Trusić (trener Bogdanović)

Centrometal: Kovač, Čičković, David, Gotal, Vincek, Petran, Marciuš, Posavec, Vabec, Kurteš, I. Novak (trener Kirić)

Odbojkaši Centrometala osvojili su u Osijeku jedan bod, a bili su blizu osvajanju i sva tri. Iako su domaćini glasili kao favoriti u ovom susretu, on je puno bolje započeo za goste iz Međimurja.

Od početka su zaigrali odlično, preuzeli vodstvo i održavali ga cijeli set. Na prvom odmoru bilo je 8:4, na drugom 16:12. Ubrzo je 24:17, no Centrometal je iskoristio tek šestu set loptu za 25:22.

Drugi set Centrometal nastavlja dobrom igrom i od početka seta radi prednost koja samo raste. Dobrim servisom i prijemom tjeraju domaćina na greške i sve rezultira glatkim osvajanjem seta sa 25:18.

U trećem set Mursa se budi i stječe početnu prednost 5:1. Centrometal kratko vodi sa 9:8, no domaćini nakon toga opet odlaze na poen ili dva prednosti. Tako protiče set sve do kraja da bi završio 25:22 za Osječane.

Izjednačeno je bilo veći dio četvrtog seta. Prvi odmor 8:7 za Centrometal, drugi 16:14 za Mursu. No Centrometal sa par poena dolazi do vodstva 21:19 i blizu je pobjede u utakmici. No domaći sretno i spretno uspjevaju osvojiti set sa 25:23.

Peti set bio je jednosmjeran od početka. Mursa je povela sa 8:1 i utakmica je tu rješena. Set je završio 15:8. Ovim bodom Centrometal se probio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. U sljedećem kolu Međimurci u subotu 19. listopada dočekuju zagrebačku Mladost. Utakmica se igra u dvorani NGC Aton sa početkom u 19:00 sati.

Kapetan Tomica Posavec: „Jasno da ostaje žal što nismo iskoristili priliku da uzmemo sva tri boda, a bili smo jako blizu. Ipak bod u Osijeku nije loš, tim više što smo protiv Rovinja uzeli sva tri. Odlično smo krenuli u sezonu. Pozivam gledatelje da nas dođu podržati protiv Mladosti da osvojimo nove bodove.“