OKM CENTROMETAL – MOK MURSA OSIJEK  2:3  (26:28, 25:19, 25:15, 35:37, 16:18)

Dvorana NCG Aton Nedelišće, gledatelja 150
Suci : Franolić, Vedriš (oba Zagreb)

Centrometal : Kovač, Čičković, David, Gotal, Vincek, Petran, Novak, Marciuš, Posavec, Kurteš, Vabec (trener Kirić)

Mursa : Celan, Vodak, Suk, Jozić, Oršolić, J.Šućur, K.Šućur, Pap, Dudaš, Vranješ, Prlić, Puljić (trener Bogdanović)

Nevjerojatna odbojkaška utakmica u Nedelišću koja je trajala dva sata i petnaest minuta. Iako su domaći osvojili čak deset poena više, gosti odnose u Osijek dva boda, a domaćinu ostaje svega jedan.
Od početka prvog seta  Centrometal je poveo i tu je prednost od par poena održavao cijeli set. No gosti prednost domaćina od 22:20 preokreću u 22:23. Ipak Centrometal prvi dolazi do set lopte. Nju ne koristi, kao niti drugu kod 25:24. Potom gosti imaju prvu set loptu kod 25:26. Niti oni istu ne koriste, no koriste drugu za 26:28.
Drugi set Centrometal igra mnogo bolje, ima stalnu značajnu prednost, te lagano rješava set u svoju korist 25:19.
U trećem setu loš početak domaćina. Nizom grešaka Mursa ima prednost na prvom odmoru 8:2. Nakon tog odmora konačno Centrometal dobiva pravu podršku od tek manjeg dijela gledališta. I to značajno utječe na ekipu. Poravnato to je već kod 10:10, potom Centrometal igra silovito i set dobiva još lakše sa 25:15.
U četvrti set črečanski klub ulazi bolje i ima prednost od tri poena. No nakon što domaći nisu realizirali kontru za 14:10, gosti se bude i servisima i blokom preokreću na 13:16. Centrometal odmah izjednačuje i ulazi se u igru poen za poen. Pred kraj seta momčadi se izmjenjuju u vodstvu, ali prvi do meč lopte dolazi Centrometal. Ali je ne koristi. Potom set loptu ima Mursa. Pa opet Centrometal ima redom čak šest meč lopti koje ne koristi, zatim opet Mursa jednu set loptu, pa Centrometal opet još tri meč lopte, da bi Osječani iskoristili svoju novu set loptu za 35:37. Ukupno je u ovom setu Centrometal imao deset meč lopti, no nije iskoristio niti jednu jedinu. Nevjerojatno.
Uzdrmani domaćin loše ulazi u tie-break, gosti sve koriste i vode 7:3, na promjeni strana imaju 8:5. No Centrometal se ne predaje, prvo izjednačava i potom vodi 12:10. Gosti izjednačavaju. Prvi opet do meč lopte dolazi Centrometal, ali je opet ne koristi. Prednost preuzimaju gosti, te koriste treću meč loptu za 18:16.

Trener Kirić : „Što reći nakon ovakve utakmice ? Nismo realizirali čak 11 meč lopti, plus toga još dvije set lopte u prvom setu. U proteklim susretima Osječani su gubili još veće prednosti, mi dobivali. Tako je to u sportu. Svojim igračima ne predbacujem ama baš ništa. Jednostavno se dogodi takav dan. Bila je ova prava odbojkaška predstava. Zahvaljujem onom manjem dijelu gledateljstva koje nas je bodrilo do zadnjeg poena. I prije utakmice znali smo da će ovo biti neizvjesno, Osječani vrijede puno više od trenutnog bodovnog salda. Još uvijek smo pred njima pet bodova što nije nevažno. Idemo dalje, još je puno utakmica do doigravanja.“

Već u srijedu je novo iskušenje pred igračima Centrometala. U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske u Atonu dočekuju državnog pravaka Mladost Marina Kaštelu. Utakmica počinje u 17:00 sati, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Dalmaciji.

Slijedeću prvenstvenu utakmicu Centrometal igra u subotu 23. studenog u Zagrebu kod Mladosti.

Broj komentara: 25:

1. ima li smisla komentirat? šta? rezultat? igru? komentar trenera? jal!!!. ovi što ne navijaju-svi su oni jalni na izvrsne igre momčadi. jalni na njihovu borbu. čast mišiju, jučer i tomici i kokiju /dok mu je ovaj konačno digao loptu/. ostalo tjeraj dok je još vrijeme i jal ne ubije i ostatak navijača. bilo bi smiješno da nije žalosno.
    stvarno nema smisla komentirati.

OdgovoriIzbriši
    Odgovori
    1. miro i kocijan primači,marko tehničar,ivo i koki srednji i vincek korektor .to bi bila tvoja udarna postava? misliš da bi obranu bolje odigrali?

Izbriši
    2. malo si pogledajte rezervne igrače ostalih ekipa kak navijaju i plješću za svoj tim,pa isto tak ne igraju ni minut,a naši??teško im se dići i malo ratrčati za vrijeme tajm auta. i onda bi oni ulazili.je kaj me stavljaš sad nisam zagrijan bu reko.a zna se da rezerva u svkom trenu mora bit spremna ili radi taktičke izmjene ili nedaj bože nečije ozljede,...

Izbriši
  2. Bravo izgubimo od ekipe koja je dosla sa pol sastava,primac im igra libera,celan ne igra,drugi tehnicar a mi sva poznata imena pa nista,propustiti 11 mec lopti i ne igrati pol 4 i cijeli 5 set kroz sredino,mislim

Odgovori
    1. u četvrtom setu kovač konačno dobije 3-4 lopte i sve prolazi/kontra mu neki mali/ i tako do 20. poslije toga NI JEDNU. Mursa od 25;25, fula zaredom 4 serve, a mi ne dobijemo set. normalno kovač više ne dobije ni jednu loptu, a vanjski puše blokove. osim mišija i tomice, NITKO ne igra obranu. tako ne dobijaš ni ovaku smiješnu ekipu kao što je osijek. sreća pa je njihov tehničar isto papan koji ne kuži da mu puljić sam može dobiti utakmicu.

Izbriši
  3. pazite kaj pišete. mogli bi se igrači i uprava kluba nahuliti. ne igraju oni radi gledatelja nego radi sebe. ne svi. jal je grda navika. samo što se jalan može biti na uspjeh, a ne na ovo. ili možda se ovaj rezultat smatra uspjehom. onda pardon.

Odgovori
    1. a ti si neki pametnjak, odi ti probaj igrati protiv ovih 2metraša,pa onda komentiraj

Izbriši
    2. ok.vidim po donjim komentarima članova kluba-igrača i članove uprave, da je ovo do sada vrhunski rezultat, pa onda sorry, ja ne kužim-valjda.

Izbriši
  4. Igrači igraju radi navijača a ne gledatelja. To je velika razlika. A na tribinama je nažalost jako puno gledatelja a ne navijača i ti gledatelji uživaju samo u našim lošim igrama. Ako nekome trenutno 4. mjesto u državi nije uspjeh neka to javno objavi, pod imenom i prezimenom a ne anonimno.

5. Stvarno je neviđena sramota biti tek četvrti klub u državi. Stoga bi trebalo ovo sve rastjerati i staviti mlade da igraju. One koji u trećem rangu natjecanja imaju jednu pobjedu u pet utakmica. Oni bi žarili i palili prvom ligom. I onda bi svi bili sretni. Kad su svi anonimci, onda bum i ja.

Odgovori
    1. Dno dna od komentara. Ko tebi daje pravo da sereš po mladeži? Ja igram u ekipi sa tom mladeži i nema niko pravo tak srati po dečkima koji se trude i kojima je dolazak na trening veselje. Da nema te mladeži nebi ni prva ekipa imala trenige s obzirom da je upravo ta mladež po kojoj ti Anonimac sereš upravo najbrojnija na treninzima prve momčadi. Njihovo vrijeme tek dolazi, a do onda se ti pokrij ušima tkogod bio, pa makar igrač ili iz uprave prve ekipe mada se iskreno nadam da to nije slučaj jer bi upravo to bilo najjadnije od svega. Tomica Puđa

Izbriši
    2. mislim da bi to mogel biti David Mladen,Čul sem da je rekel ka ti Puđa najviše izostaješ sa treninga.

Izbriši
    3. jao, koji si ti jadnik. mene prozivaš imenom i prezimenom,a ne napišeš svoje ime. dobro, to je stvat opće kulture. neda mi se dugo pisati da ti sve objašnjavam što sam JA pisao. da, pisao sam da mislim da je rezultat i igra loš. to su ti one polemike sa Jadrankom oko 4 i 6 mjesta.čitaj dolje. i to je to. dali sam u pravu? pogledaj rezultate 1/4 kupa pa češ vidjeti kako su ta mursa i sisak jaki. dalje mi se stvarno neda polemizirati. i neću više ništa pisati. još samo jedno za kraj: zašto nema članka o utakmici sa laštelom u kupu. pozdrav svima. mladen d

Izbriši
    4. Jadranko : Rezultati četvrtfinala kupa su stvar politike klubova. I sastava sa kojim su igrali te utakmice. Ima klubova koji zbog financija očito izbjegavaju final four. Mursa je mogla i morala dobiti prvaka Kaštelu i to sve govori o njima.
      P.S. Ono gore ja nisam pisal, moje je samo tam di piše moje ime.

Izbriši
  6. Za razliku od ostalih ja, Jadranko Kirić, neću pisati anonimno. Nevjerojatno kakve sve stvari su ljudi sposobni napisati. Ispada da su samo čekali prvi domaći poraz da krenu sa napadima. I dok smo pobjedili zagrebačku Mladost bilo je slično. Ko da smo pobjedili Mladost iz Vularije (nek mi dečki iz Vularije ne zamjere). I ja se slažem da smo trebali u ovoj utakmici uzeti tri boda, ali očito nismo bili dovoljno s(p)retni. No mi smo u utakmici uzeli 10 poena više, sasvim sigurno da nismo briljirali, ali niti bili loši. Osijek nije nastupio u bitno oslabljenom sastavu, jer su sa istom postavom igrali i doma protiv nas, Celan je krenuo na klupi i tamo. Isti je Osijek kolo prije imao dobivenu utakmicu protiv prvaka Kaštele, nesretno izgubio. Sad im se vratilo.
    Mi svoju ekipu ne dijelimo na domaće igrače i na one sa strane što žele potencirati neki komentatori. Niti nećemo. Dijelimo ih na bolje i malo slabije. A igra ekipa za koju procijenimo da će ostvariti najbolji rezultat. Ne odigraju svi uvijek savršeno što je i normalno. Znam da neki igrači nisu zadovoljni svojom minutažom, ali mislim da bi se na treningu trebali za nju izboriti. A ne na ovakav način. Oko sastava ekipe se dogovara nekoliko nas i mi tu nemamo ama baš nikakvih dvojbi koja je početna postava. Do sad su nam sve utakmice bile egal i baš ne vidim da bi netko hladan sa klupe mogao ući na 32:32 i pomoći. Jedino smo u Kaštelima glatko gubili i tamo su igrali svi.
    Ocjena našeg rezultata ? Četvrti smo trenutno u Hrvatskoj. Najbolji plasman u povijesti nam je šesto mjesto. Prije prvenstva bih potpisao 10 bodova u prvih 7 kola. Mogli smo više, mogli smo i manje. Bitno da smo konkurentni sa ostalim ekipama.
    Jos samo da dodam. I ja bi bil nasretniji kad bi igrali samo domaći dečki iz Črečana i da smo sa njima konkurentni u ovoj ligi. Samo to nije realno. Prošle smo godine proglašeni najboljom ekipom u Međimurju, sada opet imamo dobru ekipu i sigurno ne kanimo ništa bitno mijenjati samo zato jer neki iz osobnih razloga nečime nisu zadovoljni.

Odgovori
    1. dijelom se slažem s tobom.ali, priznaj da nije isto biti 6 od 12 ili 4 od 6 ekipa. isto tako, mislim da je tada,barem 10 ekipa bilo solidne kvalitete, a da su sada ekipe slabije. pohvalno je da uprava kluba može dovesti pojačanja, ali mislim da ta pojačanja ne daju što se od njih očekuje. jeste početna šestorka najbolja. jasno je da se na 32:32 ne može ubaciti nekog hladnog. to bi bila glupost. stvari se mogu gledati iz različitog kuta pa ih prezentirati kako ti najbolje paše, ali realnost je obično negdje na sredini.

Izbriši
    2. nije isto je biti 6 od 12 ili 4od 6.4od 6 je bolje.igraju 6 najboljih u državi i ti si 4.a igraju 12 najboljih a ti si 6.??? ekipe iz skupine2 ne bi nikog dobile.varaždin nam je jedva do 15 16 poena došao a drugi je . a zadar smo dobili i z rezervnom postavom

Izbriši
    3. Jadranko: Mi smo 4. od svih ekipa koje postoje u Hrvatskoj. Na kraju sezone će biti položena tablica prve lige sa 14 klubova. Da, ne možemo biti slabiji od 6. mjesta, ali to je posljedica rezultata ekipe, nije to došlo samo od sebe. I uopće nije sporno da je ovih šest trenutno najbolje u Hrvatskoj. I šesti Sisak je bolji od svih ostalih. Nakon što su Daruvar i Zagreb odustali, niti jedna ekipa kojima je nuđeno da dođu u gornju skupinu to nije htjela prihvatiti. Jer su znale što ih čeka ako dođu tamo.

Izbriši
    4. sve je to u redu. tu je klub več godinama i to je pohvalno. ali problem je u ovoj sezoni. kaže se da je zarada omjer uloženog i dobivenog. o tome se radi. u ovu ekipu je uloženo puno-a zarada/bodovi i igra/ premali. o tome se radi. po uloženom i imenima, iskustvu... cm bi se trebao boriti sa rovinjom i mladosti zg / upitno-mlada ekipa, ali hajde/za treće mjesto, a gubi se dva puta od osijeka, i jedva pobijedi siska. taj osijek i sisak bi prije 3-4 godine bili na dnu 1.lige. ja to tako vidim, ti drugačije prezentiraš iste podatke. nikog ne vrijeđam, ali ja to tako vidim.

Izbriši
    5. Jedva pobijedi sisak???covjece pa si ti opce bio na kojoj utakmici? 22,18,19 je jedva? I otkud ti mores i znas govoriti kolko je ulozeno?si mozda ti ulozio?

Izbriši
    7. Jadranko : Mi Siska nismo jedva pobjedili, nego 3:0. Prema uloženom trudu smo taman di nam je mjesto. Drugim momčadima koje su ispred nas 4 igrača iz postave ne radi 8-10 sati na dan. Nego treniraju dva puta na dan. Normalno da se to mora poznati. Lako je doći vikendom na utakmicu, pa pametovati.

Izbriši
  7. Da mi je samo znat ko to tako hvali vaseg libera...uhvati dvije lopte na tekmi i sad je on kao odigrao super...a ni prijem mu nije bog zna sto...

8. Klub oce napraviti neki rezultat dok ima solidne igrace, a mladi bi steli priliku koju zasluzuju. Samo ternirati nije bas motivacija. Svaki igrac treba znati da postoji zamjena za njega ako dobro ne igra , a ne da je siguran da ostaje igrati bilo kakve greske da radi .

Napomena: komentar može objaviti samo član ovog bloga.