OKM CENTROMETAL – OK MLADOST MARINA KAŠTELA  2:3

Dvorana Aton Nedelišće, gledatelja 100
Suci : Milinović, Kramar Šandl (oboje Zagreb)

Centrometal : Kovač, Čičković, Gotal, Vincek, Petran, I. Novak, Kocijan, Posavec, Kurteš, K. Novak, Vabec (treneri Kirić i Kovačić)

Mladost : Sablić, Pervan, Šarčević, Colić, Giljanović, Glaurdić, Šćerbakov, Skočić, Šestan, Đirlić, Andrić, Stanić (treneri Rančić i Čosić)

Još jedna sjajna odbojkaška predstava u Nedelišću. Nakon što je Centrometal u srijedu poražen od zagrebačke Mladosti 15:13 u petom setu, isti scenarij ponovio se i protiv aktualnog prvaka države i uvjerljivo vodeće momčadi lige.
Gosti su odlično otvorili susret i na servis Šćerbakova poveli 4:0. No Centrometal se brzo pribrao i poveo već na prvom tehničkom odmoru 8:7. Nakon toga domaći igraju sjajno u svim segmentima igre, serviraju, napadaju, blokiraju i ubrzo vode 15:12. Poravnali su gosti na 15:15, no zatim Centrometal opet odlazi na četiri razlike. Tu prednost čuvaju do kraja seta za 25:21.
Drugi set Kaštelani vode 5:2. Prednost od tri ili četiri poena čuvaju veći
dio seta, zadnji put značajno vode 18:14. No na servis Gotala domaći izjednačuju, a potom i preuzimaju vodstvo. U neizvjesnoj završnici Centrometal čak dva puta griješi kod rješavanja prve lopte kad gosti love servis na stranu Centrometala. No ipak imaju prednost od 23:22. Gosti preokreću i dolaze prvi do set lopte. Ne koriste je kao niti onu nakon toga. Potom do set lopte dolazi Centrometal koju također ne koristi. No kad je izborena nova set lopta Kurteš direktnim poenom iz servisa rješava set 28:26.
Odlično je Centrometal krenuo u treći set i poveo 8:5. Gosti izjednačuju kod 11:11, na drugom odmoru Kaštelani vode 16:15. Zadnji put je poravnato kod 19:19. No ovaj puta završnicu bolje odigravaju gosti i smanjuju ukupni rezultat sa 25:21.
Bolje su Dalmatinci ušli u četvrti set, poveli 9:5. Centrometal se ne predaje i smanjuje na poen zaostatka. Veći dio seta nakon toga Mladost ima prednost od dva ili tri poena. No nakon 14:16 domaći posustaju pa set ide laganu u korist gostiju sa 25:19.
Tie-break bolje je otvorio Centrometal i poveo 4:2. Kaštelani su to preokrenuli na 8:6 u svoju korist. Kad su poveli 11:7 trener Kirić ubacuje u igru Vabeca umjesto posustalog Vinceka. Povećali su Kaštelani i na 12:7, te održavali prednost da bi došli do 14:11. Odlično rolu na kraju seta odigrao je Vabec koji prolazi u napadu, a potom i odlično servira, te je rezultat 14:13. Zatim odličan servis Vabeca gosti ipak love, a u zadnjem napadu suđena je sporna mreža domaćinu u akciji u kojoj su se uspjeli obraniti.
Ovim osvojenim bodom Centrometal je i dalje na četvrtoj poziciji. Sada imaju dva boda prednosti pred osječkom Mursom koja je slavila u Sisku 3:1.
A upravo je Sisak slijedeći protivnik Centrometalu. Njihov međusobni susret igra se u Nedelišću u subotu 1. ožujka sa početkom u 18:00 sati.

Trener Kirić : „Odigrali smo u par dana dva odlična susreta sa dvije vodeće hrvatske momčadi i bili potpuno ravnopravni sa njima. Falilo nam je i malo sreće da dođemo barem do jedne pobjede. Okrećemo se slijedećem susretu. Dolazi nam Sisak. Oni su se znatno pojačali u zadnjih par dana i moramo ih shvatiti ozbiljno bez obzira na njihovo bodovno stanje. Očekujem od svojih igrača da u taj susret uđu kao i u ove dvije utakmice koje smo odigrali ovog tjedna. Samo u slučaju osvajanja nova tri boda ova će dva boda osvojena ovaj tjedan onda imati smisla.“