petak, 21. ožujka 2014.

KRAJ SEZONE ZA SENIORE

Odbojkaši Centrometala završili su svoju 12. uzastopnu prvoligašku sezonu. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja pred velikim brojem gledatelja Mursa je u Osijeku bila bolja i pobjedila sa 3:0.
Za ovu utakmicu Osječani su bili jači za reprezentativnog srednjeg blokera Dragana Puljića. Centrometal je također nastupio u kompletnom sastavu.
Od samog početka Osječani su bili bolji i poveli sa pet poena prednosti. Previše grešaka gostiju u svim segmentima igre išlo je na ruku Mursi. Centrometal je pokušavao tu prednost sustići, te sredinom seta došao na zaostatak od dva poena. Pred kraj seta sa nekoliko odličnih blokova Centrometal uspjeva poravnati na 21:21. No više od toga nisu uspjeli, Mursa osvaja set 25:22.
Drugi set opet Mursa od početka vodi, Centrometal ne prolazi u napadu i prednost samo raste. Na kraju je 25:18. U trećem setu kad je Mursa povela pet poena prednosti trener Kirić dao je šansu mladićima sa klupe Kocijanu, Novaku i Jurasu. Taj set završava 25:15.
Ovom pobjedom Mursa se plasirala u polufinale gdje će vjerojatno igrati protiv državnog prvaka Mladosti Marine Kaštele, glavnog favorita za naslov. U drugom polufinalu sastaju se zagrebačka Mladost i Rovinj. Kako se doigravanje igra samo za prvaka, Centrometal će iščekivati kraj doigravanja. U svakoj varijanti u kojoj Mursa neće biti prvak Centrometal će završiti sezonu na četvrtom mjestu. Do sada je najbolji plasman kluba bilo šesto mjesto.
Trener Kirić : „Mi smo svoju šansu očito propustili u prvom susretu kad smo igrali odlično, vodili 2:0, imali i dvije meč lopte. Realno danas je Mursa bila bolja. Kod nas je bila prisutna želja, ali očito da nismo više u pravoj formi. Duga je sezona, počeli smo još sredinom kolovoza i bez pauze smo svih tih mjeseci. Kako je četiri od sedam igrača naše početne postave zaposleno to se odrazilo na zadnje rezultate. Akumulirao se umor. No sezona je za nas odlična. Odigrali smo jako puno dobrih susreta, uzimali bodove svim najboljim hrvatskim momčadima. Čestitka svim mojim igračima, isto tako i rukovodstvu kluba na još jednoj dobro odrađenoj sezoni. Igračima slijedi zasluženi odmor, a mi idemo pripremati novu sezonu.“