MOK MURSA OSIJEK – OKM CENTROMETAL  3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 25:20)

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100.
Suci: Franolić i Bingula (oba Zagreb).

MURSA-OSIJEK: Suk, J. Šućur, K. Šućur, Prlić, Puljić, Bogdanović, I. Oršolić, Vojak, M. Oršolić, Kepčija, Jurić.

CENTROMETAL: Palinkaš, Čičković, Gotal, Posavec, Demirović, Kurteš, Petran, I. Novak, Juras, Kopačević, K. Novak, Puđa.

U derbi susretu trećeg kola osječka Mursa zasluženo je pobjedila Centrometal i pretekla Međimurce na prvenstvenoj tablici.
Početak utakmice protiče u vodstvu domaćih. Greškama gostiju Mursa ima prednost 11:6. No tada Centrometal dobrim servisima nekolicine igrača radi domaćima velike probleme, dobro reagiraju i u ostalim elementima igre i poravnato je već kod 13:13. Izjednačeno je do 16:16, a potom Centrometal odlazi na tri poena prednosti, pa na pet i konačno dobiva set lagano sa 25:19.
No drugi set druga slika na parketu. Mursa stječe prednost od 7:2 i takvu prednost održavaju cijeli set za konačnih 25:18. Zaigrali su domaći puno bolje, a Centrometal sa lošim prijemom nije uspio parirati domaćima.
Ista slika i treći set, vode domaći 7:3. No Centrometal se budi i vodi već kod 15:14. No tada opet serija domaćih od četiri poena. Smanjio je Centrometal na 18:17, no tada opet serija domaćih za sigurno osvajanje seta 25:20.
Četvrti set preslika trećeg, Mursa opet vodi 7:2. Opet Centrometal poravnava već kod 10:10, izjednačeno je do 14:14 i onda opet četiri poena Osječlana za 18:14. Dolazi Centrometal na 18:17, da bi opet set lagano domaći priveli kraju sa 25:20.
Nije ovo bio dobar dan igrača Centrometala, loš prijem dobar dio utakmice, kad je on proradio u ključnim momentima se griješilo u ostalim elementima igre, previše da dobar domaćin to ne bi kaznio.
U slijedećem kolu novi derbi. U Nedelišće dolazi prvak i vodeća momčad lige Mladost Marina Kaštela. Utakmica se igra u petak 31. listopada u dvorani NCG Aton sa početkom u 18:45 sati.