OK KARLOVAC – OKM CENTROMETAL 0:3 (21, 14, 17)

Dvorana OŠ Dubovac, gledatelja 150
Suci : Zidanić, Kramar Šandl (obje Zagreb)

Karlovac : Pavlović, Lipnik, Ličina, K.Gojak, D.Jakšić, L.Knežević, K.Knežević, Šćulija, F.Jakšić, B.Gojak, Janjanin, Silić (trener Zec)

Centrometal : Palinkaš, Čičković, Puđa, Gotal, Juras, Vuk, Marciuš, Posavec, Kurteš, Stanković, Demirović (trener Kirić)

Nakon samo dana odmora nakon Mevza cupa i jednog regeneracijskog treninga odbojkaši Centrometala otišli su na bitno gostovanje u Karlovac na utakmicu 1. kola drugog kruga prvenstva. Da situacija bude gora prvi libero momčadi Petran zbog ozljede leđa završio je u bolnici, te je na njegovo mjesto uskočio Vuk koji je u zimskom prijelaznom roku došao iz drugoligaša Nedelišća.

I sam susret počeo je iznimno loše po momčad Centrometala. Domaći su poveli 4:0, pa 6:1, 9:2, 11:3. Ništa nije funkcioniralo u međimurskoj momčadi. No ovaj puta su ostali pribrani. Prvo Posavec odličnim servisima smanjuje na četiri razlike, nešto kasnije Kurteš na sličan način gubitak 10:14 preokreće u vodstvo 16:14. Od tog trenutka do kraja utakmice igra samo Centrometal. Domaći više ne uspjevaju parirati poletnim Međimurcima i prvi set ide gostima 25:21.

U drugom setu gotovo savršena igra Centrometala. Rezultat se kretao 2:0, 7:1, 11:3,14:5, 18:7, 21:8, završilo je 25:14. Bez greške na opasnom servisu koji domaći nikako nisu uspjevali korisno uhvatiti, odlični u bloku, libero Vuk sjajan u obrani, svi prodorni u napadu.

U trećem setu izjednačeno tek kod 4:4, ubrzo Centrometal vodi 9:4. Domaći su se približili na 13:10, no zatim je odmah osam razlike. Ta prednost zadržana je do kraja susreta za 25:17.

Ovom pobjedom Centrometal je prvi u skupini sa 16 bodova, slijedi Rovinj sa 13, Rijeka ima 8, dok je na začelju Karlovac sa 5 bodova. U narednom susretu Centrometal u subotu dočekuje Rijeku koja je u usponu. Susret je na rasporedu od 18:00 sati u dvorani Aton u Nedelišću.

Trener Kirić : „Malo smo se pribojavali ove utakmice. Znali smo da smo kvalitetniji od Karlovčana, ali oni su nam znali zadavati probleme ove sezone. Iznimno sam zadovoljan kako je momčad odigrala danas. Borbeno, sa velikim zajedništvom. Možda i netipično za ovu sezonu. Nismo gubili glavu niti kad smo loše otvorili susret. Posebna čestitka liberu Vuk, odlično je obavio svoj posao i pokazao da možemo i dalje računati na njega. Pobjedu poklanjamo Miši Petranu i želimo mu da se što prije oporavi.“